رادیو پخش ماشین 

رادیو پخش ماشین

ضبط ماشین

راهنمای خرید رادیو پخش ماشین ( استریو ) :

استریو (پخش  ماشین)  مرکز سیستم صوتی ماشین است و به عنوان گیرنده و رادیو شناخته شده است. استریوی ماشین انواع مختلفی از عملکردها را به ما ارائه می دهد تا بتوانیم از رانندگی لذت ببریم.

برای درک عملکردهای آن یک استریو را با سه بخش متفاوت در نظر بگیرید:

منبع: این بخشی است که به ما اجازه می دهد آن...

ضبط ماشین

راهنمای خرید رادیو پخش ماشین ( استریو ) :

استریو (پخش  ماشین)  مرکز سیستم صوتی ماشین است و به عنوان گیرنده و رادیو شناخته شده است. استریوی ماشین انواع مختلفی از عملکردها را به ما ارائه می دهد تا بتوانیم از رانندگی لذت ببریم.

برای درک عملکردهای آن یک استریو را با سه بخش متفاوت در نظر بگیرید:

منبع: این بخشی است که به ما اجازه می دهد آنچه می خواهیم بشنویم را انتخاب کنیم.منابع ممکن است شامل تونر am/fm استاندارد، پخش کننده سی دی یا دی وی دی،رادیو ماهواره ای،آیپد یا گوشی هوشمند و یک ورودی usb  می باشد.

Preamp: (پیش تقویت کننده) جایی که همه تنظیمات صدا انجام می شود.پیش تقویت کننده یک نوع تقویت کننده الکترونیک است که یک سیگنال کوچک را برای تقویت بعدی و یا پردازش آماده می کند. معمولا در نزدیکی سنسور قرار داده می شود تا اثر نویز و تداخل کاهش پیدا کند. این بخش تنظیم شامل کنترل رنج ولوم صدا،تعادل،انتخاب منبع، تنظیم صدا تا کراس اوور پیشرفته، اکولایزرها و اصلاح زمان است.

امپلی فایر: تقویت کننده سیگنال صوتی کم(کم ولتاژ) از بخش preamp به سیگنال صوتی بزرگتر(ولتاژبالا) که به بلندگوها ارسال می شود را افزایش می دهد.

هرماشینی نیاز به یک ترکیب منحصر به فرد از پخش ماشین برای تولید صدای باکیفیت است. صدای ضبط ماشین برای شنیدن در خودرو عالی است ولی در جای دیگر ممکن است صدای گوشخراشی باشد وهمچنین محدودیت های اندازه وتنظیم سیم کشی باعث می شود انتخاب بهترین سیستم ماشین سخت باشد.

بهترین استریوهای ماشین ویژگی های را که شما دوست دارید را ارائه می دهد.یک سیستم مناسب ،فرکانس های سفارشی ، یکپارچگی رسانه های موزیک مورد علاقه واتصال به گوشی های هوشمند را فراهم می کند.

در زیر لیستی از معیارهای مختلف برای انتخاب بهترین سیستم صوتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

سیستم صوتی خودرو

 محدوده قدرت سیستم:

بدون تقویت کننده خارجی،خروجی قدرت استریو خودرو چیزی است که قدرت صدای اسپیکرها ودرنهایت قدرت صدا را تعیین می کند.

به طور معمول دو رنج قدرت برای استریو ماشین وجود دارند:

حداکثر قدرت خروجی:حداکثر قدرتی است که سیستم صوتی برای مدت کوتاهی می تواند تولید کند.(بدون آمپلی فایرخارجی)

RMS قدرتی است که سیستم باسرعت ثابت و به طور مداوم می تواند تولید کند.

علاوه بر کنترل قدرت و خروجی،کنترل شکل صدای خروجی نیز مهم است.این کنترل معمولا از طریق یک اکولایزر داخلی انجام می شود وبه شما این امکان را می دهد شکل صدای خود را تنظیم وسفارشی کنید.سطح فرکانس های خاصی را کاهش یا افزایش دهید تا بهترین صدای خروجی برای ماشین خود را فراهم کنید.هرچه تعداد باندهایی که اکولایزر استریو دارند بیشتر باشد می توانید فرکانس ها و شکل موسیقی و صدا را تنظیم کنید.

صفحه نمایش ضبط ماشین:

ویژگی های صفحه نمایش نقش مهمی را در استفاده از صفحه نمایش های کاربرپسند ایفا می کند.استریوهای خودرو با تعداد بالای پیکسل های LED بالا و دارای ویژگی های قابل تنظیم مانند رنگ  و روشنایی برای مطابقت با رنگ محیط داخلی خودرو شما هستند.

پخش: به عنوان روشی که ضبط ماشین شما قدار به پخش صدا است شناخته می شود.CD،MP3،DVD،رادیوHD، پاندورا و پورتهای AUX همه نمونه های از بخش هستند که بهترین استریوهای ماشین در اختیار دارند.

دراین مقاله تعدادی از ویژگی های پخش محبوب را بررسی می کنیم:

رادیوHD:  همان ایستگاههای رادیویی است که شما به انها گوش می دهید.اما با کیفیت صدای بالاتر و متا دیتای بالاتری نسبت به رادیوهای سنتی است. که متادیتا شامل عناوین، هنرمندان،آلبوم ها و موارد دیگر است.

سی دی پلیر:با پخش کننده ، سی دی های مورد علاقه خود را با فرمت های مختلف از جمله CD، CD-R / RW، MP3، AAC، WAV و WMA پخش کنید.

پورت کمکی(aux):این پورت به شما اجازه می دهد که به هر دستگاه موسیقی متصل بشوید که به طور معمول هر سیستم صوتی ماشین یک پورت aux در جلوی دستگاه دارد.

بلوتوث به شما اجازه می دهد از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند خود متصل شویدو موسیقی خود را از طریق آن پخش کنید.

رادیو XM: رادیو ماهوره ای مانند SiriusXM می باشد که به شما امکان اتصال و گوش دادن به هزاران کانال رادیویی از طریق اتصال ماهواره ای می دهد.ولی نیازمند پرداخت اشتراک است.

یکپارچه سازی گوشی های هوشمند: همه بهترین بخشهای موجود در بازار به شما امکان اتصال به گوشی خود را می دهند واینکه از امکانات موبایل خود استفاده کنید. بهترین ویژگی هایی مانند Pandora و Spotify را در اختیار شما قرار می دهد و اجازه می دهد بدون لمس گوشی های هوشمند، به تماس های تلفنی پاسخ دهید. با قوانین اخیر که شما را از استفاده از تلفن های خود در حین رانندگی ممنوع می کند، بهترین استریو های ماشین به طور کامل با گوشی های هوشمند شما سازگار می شود. علاوه بر این، آنها دارای میکروفن با حذف صداهای جاده است.

قابلیت ارتقا: به شما اجزای اتصال اجزای خارجی به استریو را می دهد.بهترین ضبط های ماشین حداقل سه خروجی چهار ولت RCA دارند (جلو،عقب،ساب ووفر) که شامل ورودی /خروجی صوتی تصویری(AV)، ورودی های دوربین عقب و ورودی میکروفن می باشند.

شما همچنین می توانید برای خرید ضبط ماشین ،دستگاه ضبط خودرو لیست بخشهای دیجی نصب را بررسی کنید و متناسب با بودجه خود رادیو ضبط ماشین موردعلاقه خود را انتخاب کنید.

توصیه های مهم برای ارتقا پخش ماشین:

اکثر ماشین های تولید شده برای افزایش بهره وری وکاهش هزینه ها مجهز به سیستم پخش بهینه نیستند و سیستمی معمولی دارند. وتولید کنندگان از مواد ارزان و طراحی ساده ای برای ساب ووفرها ،اسپیکر و ضبط ماشین استفاده می کنند.نتیجه این است که موسیقی شما را پخش می کنند ولی کیفیت مطلوب را ندارند.

هزاران محصول در بازار وجود دارند که برای ارتقا سیستم ماشین استفاده می شوند ولی نیازی به ارتقا همه اجزای پخش ماشین نیست تا صدای مطلوبی را داشته باشیم یک سری اجزای کلیدی هستند که با ارتقا انها می توانیم صدای بهینه را بدست اوریم:

سولاتی که باید قبل از ارتقا اجزا از خودتان بپرسید:

بودجه من چقدر است؟

آیا می خواهم همه اجزا را جایگزین کنم؟

ماشین من چه کمبودی دارد؟

آیا بلوتوث دارد؟آمپلی فایر داخلی دارد؟ردیاب GPS دارد؟(پاسخ به آنها باعث می شود به فکر تعویض اجزای خود باشید)

نوع موسیقی موردعلاقه من چیست؟

پاسخ دادن به این قبیل سوالات باعث می شود جستجوی خود را برای ارتقا اجزا محدود نمایید.

قطعاتی که به طور معمول جایگزین می شوند:

صدها اجزا در ماشین موجود است که می توانید جاگزین کنید ما لیست خود را چهار جز محدود می کنیم.

Head Units (گیرنده) :

این واحد ها قلب و روح پخش ماشین هستند واین چیزی است که به شما امکان پخش موسیقی،تماس تلفنی،گوش دادن به رادیو،مکان یابی جایی که می خواهید بروید را می دهد. دانستن ویژگی هایی  مانند: پخش کننده های دیجیتال، تک دین یا دودین بودن، پخش کننده های CD / DVD / MP3، ردیابGPS، چندرسانه ای و غیره قبل از انتخاب HEAD UNITS ضروری است.

اسپیکرها: همه ما می دانیم اسپیکرها چه هستند و چه کاری انجام می دهند.اسپیکرهای  پخش در ماشین و توییتر ها  نشان می دهند صدای پخش شده چه شفافیتی داشته باشد. تولید کنندگان مختلف اسپیکرهایی با سایزهای مختلف می سازند و  برای نصب آسان اندازه بلندگو باید مطابق با اندازه سوراخ OEM  ماشین باشد مگر اینکه شما تنظیمات اندازه را دستی انجام دهید.همچنین شما می توانید وب سایت METRA را برای پیدا کردن اندازه مناسب برای ماشینتان بررسی کنید.به سادگی سال ساخت و مدل خودرو خود را تایپ می کنید و اندازه OEMرا پیدا خواهید کرد. می توانید لیست پخش ماشین دیجی نصب را برای بررسی و مقایسه مشاهده کنید.

هنگامی که این گام ها را برای محدود کردن انتخاب اسپیکر ماشین بر میدارید می توانید به لیست دلخواهتان برسید از جمله:

بهترین بلندگوهای 6.5 اینچی

بهترین اسپیکرهای 9*6

بهترین اسپیکرهای 9*8

بهترین بلندگوهای 7*5

ساب ووفر ها:

ساب ووفرها بلندگوهایی هستند که فرکانس پایین را در موسیقی شما پوشش می دهند و در سه اندازه 8 ، 10 و 12 هستند. بسته به نوع موسیقی که گوش می دهید ممکن است یک ساب ووفر 8 اینچی مناسب باشد( یا دو) و یا اینکه فقط یک ساب 12 اینچی نیاز داشته باشید.با نگاهی به مقاله دیجی نصب در زمینه انتخاب بهترین ساب ووفر می توانید انتخاب خود را محدود کنید و تصمیم مناسبی بگیرید.

آمپلی فایرها :

بدون وجود آمپلی فایر ساب ووفر و بلندگو ها بی ارزش هستند.شما نمی توانید پخش ماشین را با مقدار مطلوب قدرت داشته باشید . شما میتوانید لیستی از آمپلی فایرهای محبوب را در دیجی نصب مشاهده کنید.همچنین راهنمای خرید آمپلی فایر را می توانید در این سایت مطالعه کنید.

 

 

 

بیشتر

رادیو پخش ماشین 175 محصول وجود دارد

زیرشاخه ها

 • رادیو پخش کنوود

  رادیو پخش کنوود Kenwood

  کنوود شرکت ژاپنی معتبر در زمینه تولید لوازم الکترونیکی از جمله ضبط صوتی و تصویری ماشین است. در سال 2006 شرکت کنوود برای خرید سهام شرکت JVC وارد مذاکره شد که نهایتا‌ در سال 2007 نهایتا شرکت کنوود بخش اصلی شرکت جی وی سی را خرید. برند جی وی سی اسمی آشنا برای ما هست سال ها ضبط های با نام jvc بر روی خودرو ها از معتبرترین و با کیفیت ترین ها بود. امروزه محصولات جی وی سی با نام و برند کنوود در ایران به فروش می رسید، و محصولات Kenwood از لحاظ قیمت و کیفیت می تواند مناسب ترین انتخاب باشد.

 • رادیو پخش پایونیر

  درباره پایونیر:

  پایونیر در سال 1938 توسط Nozomu Matsumoto در توکیو و ژاپن تاسیس شد.مردی که علاقه زیادی به موسیقی داشت وبلندگوهای باکیفیتی را به جهان عرضه کرد.این علاقه او با عملیات کوچکی برای تعمیر وتولید اسپیکرها  در گاراژ ماتسوموتو آغاز شد.از آن زمان به عنوان تولید کننده محصولات صوتی و تصویری برای استفاده در منزل، در ماشین و در محیط های تجاری رشد کرده است.

  مديرعامل فعلي شرکت سوسيومو کوتاني است.پايونير تابه‌حال نقش‌هاي برجسته‌اي در ساخت و يا توسعه تلويزيون‌هاي کابلي، ديسک‌هاي ليزري، اولين سري دي‌وي‌دي پليرهاي مخصوص خودرو، سوپرتيونرها، نمايشگرهاي پلاسما و نمايشگرهاي پلاسما ارگانيک داشته است.

  اين شرکت يکي از بزرگترين توليدکنندگان ديسک‌هاي نوري، صفحه‌هاي نمايش و محصولات نرم‌افزاري در جهان مي‌باشد. شرکت شارپ مالک 14% درصد از سهام پايونير بود، که در سال 2007 سهام آن به 9% درصد کاهش يافت. کمپاني شارپ، کماکان بزرگترين سهام‌دار شرکت پايونير است. شرکت هوندا نيز 4% درصد از سهام پايونير را در اختيار دارد.

 • رادیو پخش سونی

  سونی شرکتی ژاپنی و چند ملیتی است. این شرکت در هفتم ماه می 1946توسط  ماسارو ایبوکا و آکیو موریتا  در کلانشهر توکیوی ژاپن تاسیس شد.آنچه ایبوکا و موریتا تاسیس کردند در ابتدا سونی نبود وبرای مدت 12 سال با نام توکیو تسوشین کوگیو به فعالیت خود ادامه دادند.سپس در سال 1958 تصمیم بر آن شد که نام شرکت را به سونی تغییر دهند. سونی با توسعه رادیوهای  جدید و ترانزیستوری  خود را در اواسط دهه 50 به جهانیان معرفی کردودر سال 1960 موریتا دفتری در ایالات متحده امریکا تاسیس کرد.در سال 1971 این شرکت vp1100 را عرضه کرد که یک دستگاه پخش کننده کاست های ویدئویی بود که قادر بود نوارهای کاست ویئویی را پخش کند.در حال حاضر شرکت سونی به عنوان بزرگترین تولید کننده وسایل الکترونیکی و تجهیزات پیشرفته الکترونیکی در جهان شناخته شده است.

 • رادیو پخش جی وی سی

  شرکت ویکتور ژاپن(Victor Company of Japan) که «جی وی سی» نیز خوانده می‌شود، یک شرکت بین‌المللی ژاپنی لوازم الکترونیک است که دفتر مرکزی آن در شهر یوکوهاما واقع شده استشهرت‌ این شرکت به خاطر تولید اولین تلویزیون ژاپن و گسترش سیستم ضبط ویدئویی VHSمی‌باشد. ‌این شرکت در سال 2008 درآمدی بالغ بر 658 میلیارد ین داشته است و بیش از 19هزار نفر در سراسر جهان برای آن کار می‌کرده‌اند. امروزه شرکت جی وی سی در تولید و عرضه لوازم صوتی ماشین اعم از رادیوپخش، بلندگو و ... در ردیف بسیاری از شرکتهای مطرح مانند پایونیر و کنوود و سونی قرار می گیر

در صفحه