بلندگو

باند ماشین

انتخاب بهترین بلندگو ماشین:

فروش اسپیکر خرید بلندگو ماشین راهنمای بهترین بلندگو خودرو

 باند ماشین چه ویژگی هایی دارد؟ برای انتخاب آن باید برخی از گزینه های مهم را انتخاب کنید اولین فاکتوری که باید به آن نگاه کنید این است که کامپوننت بهتر است یا اسپیکرکامل،اما فرایند انتخاب تنها بااین گزینه پایان نمی یابد.علاوه بر انتخاب بین کامپوننت و اسپیکر کواکسیال،چهارعامل اصلی برای کمک به شما در انتخا...

باند ماشین

انتخاب بهترین بلندگو ماشین:

فروش اسپیکر خرید بلندگو ماشین راهنمای بهترین بلندگو خودرو

 باند ماشین چه ویژگی هایی دارد؟ برای انتخاب آن باید برخی از گزینه های مهم را انتخاب کنید اولین فاکتوری که باید به آن نگاه کنید این است که کامپوننت بهتر است یا اسپیکرکامل،اما فرایند انتخاب تنها بااین گزینه پایان نمی یابد.علاوه بر انتخاب بین کامپوننت و اسپیکر کواکسیال،چهارعامل اصلی برای کمک به شما در انتخاب بهترین اسپیکر خودرو جدید وجود دارد.این عوامل عبارتند از:

اندازه

حساسیت

کیفیت ساخت

مدیریت انرژی

امروزه بلندگوها بیش از یک وظیفه دارند.علاوه بر پخش موسیقی،مردم از طریق بلوتوث بر روی  گوشی هوشمند خود صحبت می کنند ویا به کتابهای صوتی و سخنرانی گوش می دهند.

شما باید 4 نکته را قبل از خرید بلندگو ماشین مناسب در نظر بگیرید.

مشخصات یک باند ماشین

چند اصطلاح مربوط به سیستم صوتی وجود دارد:

توییتر:بلندگوهای کوچکی هستند که فرکانس های صوتی بالاتری تولید می کنند.

ساب ووفرها صدای بسیار کم معمولا کمتر از 180 هرتز تولید می کنند.

ووفر: مسئول تمام فرکانس های کم و متوسط می باشد.

این سه جز اصلی در سیستم های بلندگو دیده می شوند بنابراین لازم است عملکرد آنها را قبل از خرید بدانیم:

خریداران می توانند موارد زیر را در نظر بگیرند:

1-انواع باند ماشین:

دودسته اسپیکر ماشین وجود دارد:

کامپوننت:سیستم های بلندگو کامپوننت برای ارائه بهترین کیفیت صدا ارائه شده اند.این کامپوننت ها مانند توییتر و ووفر به راحتی از هم جدا می شوند تا داخل وسیله نقلیه قرار بگیرند.این باعث می شود صدای اسپیکر بهتر تولید شود زیرا امواج صوتی از اندازه مختلف بلندگو بهتر انتقال می یابند و باعث صدای بهتر می شود.سیستم های کامپوننت مناسبتر ولی با قیمت بالاتری برای کسانی است که سیستم صوتی حرفه ای می خواهند.

فول رنج:بلندگو فول رنج بلندگویی است که می تواند طیف وسیعی از محدوده فرکانسی قابل شنیدن را ایجاد کند(ولی نه به صورت کامل).البته آن چیزی که واضح است یک باند ماشین فول رنج فول رنج نمی تواند فرکانس های بالا را به خوبی توییر و فرکانس های پایین را مانند ووفر تولید کند.سیستم اسپیکر فول رنج سیستمی همه جانبه است و میتواند هر رنج صدایی را تولید کند وبرای کسانی که به دنبال جایگزینی اسپیکرهای موجود در خودرو خود هستند مناسب است.

2-کیفیت صدا:

ویژگی کلیدی برای باند خودرو تولید صدا با کیفیت بالا است.وقتی بلندگوها را ارتقا می دهید چند چیز وجود دارند که برای تعیین کیفیت صدا می توانید به دنبال آن باشید.اولین چیزی که باید بررسی شود دامنه فرکانس است.سیستم های صوتی دارای دامنه فرکانس خاصی هستند.معمولا بیشترین فرکانس بلندگوها 20000 هرتز و کمترین آن 10 است.برای راننده هیچ لزومی ندارد که تمامی این دامنه فرکانسی را با کیفیتی بالا دریافت کند و هیچ تضمینی هم نیست که تمامی این فرکانس ها قابل شنیدن باشند با این حال بسیاری از نوازندگان علاقمند به داشتن طیف گسترده ای از این دامنه هستند.دومین چیزی که باید در نظر گرفته شود حساسیت است.حساسیت لزوما به طور مستقیم صدا را تحت تاثیر قرار نمی دهد با ان حال کنترل می کند چه مقدار صدا توسط برق ذخیره شده در بلندگو می تواند ایجاد شود.اگر ضبط ماشین دارای صدای کمی است بهترین انتخاب این است که حساسیت بالایی داشته باشد واگر سیستم صوتی قدرتی بیشتر داشته باشد بلندگو  ماشین با حساسیت پایین انتخاب کنید.

3-ویژگی های کلیدی بلندگو خودرو:

بلندگوهای ماشین می توانند برخی ویژگی ای کلیدی را داشته باشند وکسانی که علاقمند به استفاده از امکانات بیشتری برای سیستم خود هستند می توانند از آنها استفاده کنند.

توییتر جداشونده:

توییتر های جداشونده قابل تعویض هستند که می توان انها را در سیستم های کامپوننت یا فول رنج نصب کرد.

کراس اوور خارجی:

در برخی از سیستم های فول رنج دیده می شوند.این ویژی فرکانس های را که به ووفر وتوییتر ارسال می شود را جدا می کند تا تلاشی برای تولید فرکانس های نداشته باشند که از توان انها خارج است ونتیجه آن صدایی بهتر است.

4-هزینه اسپیکرحرفه ای:

اسپیکرها رنج قیمت متفاوتی دارند.بلندگوهای ساده بسیار مقرون بسیار هستند در حلی که سیستم های تکنولوژی بالا هزینه ای برابر یک وسیله نقلیه یا شاید بیشتر هم داشته باشند.ولی می توانید سیستمی ساده داشته باشید وباافزایش بودجه امکانات بیشتری به آن اضافه کنید.به یاد داشته باشید که اندازه بلندگو الزاما نشان دهنده این نیست که صدای بهتری داشته باشند به عنوان مثال یک بلندگوماشین 6.5 اینچ می تواند بهتر یا بدتر از یک بلندگوی 9*6 باشد وهمین مساله برای قیمت بلندگو نیز صدق می کند یک بلندگو ارزان ممکن است به اندازه یک بلندگو گران قیمت با برند تجاری مشهور کار کند.

خرید بلندگو ماشین:

قیمت باند ماشین را از اینجا ببینید.

اسپیکرهای خودرو در بسیاری از فروشگاههای الکترونیک،فروشگاه اینترنتی لوازم خودرو در دسترس هستند بااین حال از آنجا که گزینه های زیادی وجود دارد خرید آنها در فروشگاهی که انتخاب های بیشتری را به شما نشان می دهند معقول تر است.شما می توانید مشخصات بهترین اسپیکر حرفه ای ،قیمت بهترین بلندگو را در دیجی نصب مشاهده کنید.

 

بیشتر

بلندگو 24 محصول وجود دارد

زیرشاخه ها

 • کنوود

  باند ماشین کنوود

  پخشهای رایج موجود در بازار ایران به چند دسته تقسیم می شوند:

  1-رادیو فلش:

  از جمله رادیوفلشهای شرکتهای معروف می توان به  مدل 175 پایونیر، U11 کنوود، X120 جی وی سی و A100 سونی اشاره کرد همچنین شرکتهای چینی مانند بوستر، پرمیر، مکسیدر، کنکورد ، گلداسکای و سیرا از اینگونه رادیوفلشها تولید می کنند. 

  2.رادیوپخش:رادیو پخشها شامل رادیو پخشهای 1 دین و 2دین هستند.که هر کدام از این دو مشخصات و ویژگی های متفاوتی دارند.

  بلندگو  (اسپیکر) :

  برای پخش صدا در ماشین از بلندگوها استفاده می شود.

  کاپوننت:

  کامپوننت در حقیقت همان بلندگو می باشدکه اجزاءآن تفکیک شده است .بدین معنی که در یک بلندگو معمولی وکواکسیال تمام اجزاء بلندگو(تیوتر -وفوور)در یک مجموعه قرار دارند . ولی در کامپوننت این اجزاء از همدیگر جدا می باشند وبوسیله یک کراس اوور (پسیو) حوزه فعالیت ورنج فرکانسی خاصی برایشان تعریف شده است(در واقع کامپوننت بطور معمول از یک جفت وفوور ،یک جفت تیوتر،ویک جفت کراس اوور تشکیل شده است). بدین ترتیب که فرکانسهای پایین ورنج وسط برای ووفر ،و فرکانسهای وسط به بالا برای تیوتر آماه وارسال می گردد.

   

  فرق بین کامپوننت وبلندگو ماشین :

  بعلت وجود کراس اوور، کامپوننت صدای بهتری نسبت به بلندگو دارد وهرچه دقت کراس اوور بیشتر باشد صدای نهایی بهتر خواهد بود

  باتوجه به اینکه کراس اوور صدا را آنالیز کرده وفرکانس تفکیک شده را برای تیوتر، وفوور آماده می کند .پس براحتی می توان گفت بعلت حذف فرکانسهای مزاحم وغیر ضروری ،کامپوننت  از لحاظ توان خروجی صدا نیز از بلندگوی هم ترازخود قوی تر بوده ومی تواند وات خروجی بیشتری داشته باشد

  با توجه به جدابودن اجزاء کامپوننت شما قادر خواهید بودکه بهترین حالت وبهترین موقعیت را برای تیوتر و وفوور در نظر بگیرید که این مساله می تواند در بهبود صدای نهایی بسیار موثر باشد 

  منفک بودن بودن اجزاء کامپوننت  می تواند این موقعیت را پیش آورد که برای تیوتر از هد سینگ (موادی مشبک از جنس آلومنیوم برای خنک کردن ) استفاده شود وامکان سریعتر خنک شدن آنرا فراهم آورد

  در کامپوننتها با توجه به جدابودن محل قرار گیری وفوور و تیوتر می توان از داس کپ برای جلوگیری از ورود آشغال وبراده به درون کویل استفاده کرد

  در اکثر کراس اوور ها شما قادر به تنظیم شدت وتغییر فرکانس خواهید بود که شما را در رسیدن به صدای مطلوب کمک بسیار می کند.

  معرفی ساب ووفر:

  ووفر از کلمه سگ woof  گرفته شده است.صدای بم و کلفت توسط ساب ووفر ایجاد می شود.و باعث می شود صدای بم و کلفت در موزیک ها را بشنویم. مانند صدای زیر که توسط تیوتر ایجاد می شود .

  انواع ساب ووفر خودرو :

  ما دو نوع ساب ووفر داریم:

  ساب ووفر اکتیو وفعال و ساب ووفر دیگر پسیو یا غیرفعال است. و متداول ترین نوع استفاده از ساب ووفر در ماشین است.

  معرفی تیوتر:

  از تیوتر برای پخش صدای زیر استفاده می شود.اکثر بلندگو ها در خود تیوتر دارند.یوتر همان طور که از معنی کلمه ی تیوت بر می آید وظیفه ی پخش فرکانس های بالا یا همان صدا های زیر را دارد.

  البته توییتر ها هم چندین نوع دارند که نحوه نصب توییتر ها نیز با یکدیگر فرق دارد که بعضی مدل های آن روی طاقچه عقب خودرو پیچ میشوند و بعضی ها را باید با چسب دوطرفه به شیشه یا مکان دلخواه دیگر چسباند.قیمت توییتر ها از دانه ای 25 هزار تومان شروع شده و به دانه ای 300 هزار تومان در بعضی از تیوتر های گرند زیرو نیز میرسد.

  آمپلی فایر:

  آمپلی فایر به معنای تقویت کننده می باشد که در سیستم های الکترونیکی نقش تقویت سیگنالهای الکترونیکی را به عهده دارد ، یک آمپلی فایر بیشتر برای تقویت سیگنالهای صوتی استفاده می شود.

  امپلی فایرها در به طور عمده دارای دومدار الکترونیکی به نام دریافت سیگنال صدا (Pre Amp) و تقویت کنندهٔ صداهستند.

  از مهمترین قطعاتی که در کیفیت صدای یک امپ بسیار مهم است وجود یک  لامپ خلاء می‌باشد.

  آشنایی با میدرنج :

  هر بلندگوی حرفه ای دارای قابلیت پخش ۳ نوع صدا است، صدای زیر (توییتر)، صدای حد وسط (مثل صدای خواننده)، صدا با بیس بالا (صدای ساب ووفر). اما در میدرنج این ۳ عمل صورت نمی‌گیرد در واقع میدرنج قابلیت تفکیک صدا را ندارد و تنها قابلیت پخش صدای حد متوسط را دارد و باید یک ساب و یک توییتر مجزا در کنار آن بکار گرفته شوند. البته زمانی که شما از میدرنج و ساب و توییتر مناسب در کنارهم استفاده می کنید، صدای بسیار با کیفیت و تفکیک شده ای را برای شما پخش خواهد کرد که از بسیاری از بلندگوها به مراتب بهتر است.

  سوپرتیوتر:

  سوپر تیوترها به اصطلاح به تیوترهای قدرتمند گفته می شود که صدای ریز زیادی تولید می کنند. میدرنجها معمولا کنار سوپر تیوتر بسته می شوند که وظیفه اصلی آن پخش صدای زیر است.

   

   قیمت باند کنوود

   

   

 • پایونیر
 • الپاین
در صفحه