کنوود

باند ماشین کنوود

پخشهای رایج موجود در بازار ایران به چند دسته تقسیم می شوند:

1-رادیو فلش:

از جمله رادیوفلشهای شرکتهای معروف می توان به  مدل 175 پایونیر، U11 کنوود، X120 جی وی سی و A100 سونی اشاره کرد همچنین شرکتهای چینی مانند بوستر، پرمیر، مکسیدر، کنکورد ، گلداسکای و سیرا از اینگونه رادیوفلشها تولید می کنند. 

2.رادیوپخش:رادیو پخشها شامل رادیو پخ...

باند ماشین کنوود

پخشهای رایج موجود در بازار ایران به چند دسته تقسیم می شوند:

1-رادیو فلش:

از جمله رادیوفلشهای شرکتهای معروف می توان به  مدل 175 پایونیر، U11 کنوود، X120 جی وی سی و A100 سونی اشاره کرد همچنین شرکتهای چینی مانند بوستر، پرمیر، مکسیدر، کنکورد ، گلداسکای و سیرا از اینگونه رادیوفلشها تولید می کنند. 

2.رادیوپخش:رادیو پخشها شامل رادیو پخشهای 1 دین و 2دین هستند.که هر کدام از این دو مشخصات و ویژگی های متفاوتی دارند.

بلندگو  (اسپیکر) :

برای پخش صدا در ماشین از بلندگوها استفاده می شود.

کاپوننت:

کامپوننت در حقیقت همان بلندگو می باشدکه اجزاءآن تفکیک شده است .بدین معنی که در یک بلندگو معمولی وکواکسیال تمام اجزاء بلندگو(تیوتر -وفوور)در یک مجموعه قرار دارند . ولی در کامپوننت این اجزاء از همدیگر جدا می باشند وبوسیله یک کراس اوور (پسیو) حوزه فعالیت ورنج فرکانسی خاصی برایشان تعریف شده است(در واقع کامپوننت بطور معمول از یک جفت وفوور ،یک جفت تیوتر،ویک جفت کراس اوور تشکیل شده است). بدین ترتیب که فرکانسهای پایین ورنج وسط برای ووفر ،و فرکانسهای وسط به بالا برای تیوتر آماه وارسال می گردد.

 

فرق بین کامپوننت وبلندگو ماشین :

بعلت وجود کراس اوور، کامپوننت صدای بهتری نسبت به بلندگو دارد وهرچه دقت کراس اوور بیشتر باشد صدای نهایی بهتر خواهد بود

باتوجه به اینکه کراس اوور صدا را آنالیز کرده وفرکانس تفکیک شده را برای تیوتر، وفوور آماده می کند .پس براحتی می توان گفت بعلت حذف فرکانسهای مزاحم وغیر ضروری ،کامپوننت  از لحاظ توان خروجی صدا نیز از بلندگوی هم ترازخود قوی تر بوده ومی تواند وات خروجی بیشتری داشته باشد

با توجه به جدابودن اجزاء کامپوننت شما قادر خواهید بودکه بهترین حالت وبهترین موقعیت را برای تیوتر و وفوور در نظر بگیرید که این مساله می تواند در بهبود صدای نهایی بسیار موثر باشد 

منفک بودن بودن اجزاء کامپوننت  می تواند این موقعیت را پیش آورد که برای تیوتر از هد سینگ (موادی مشبک از جنس آلومنیوم برای خنک کردن ) استفاده شود وامکان سریعتر خنک شدن آنرا فراهم آورد

در کامپوننتها با توجه به جدابودن محل قرار گیری وفوور و تیوتر می توان از داس کپ برای جلوگیری از ورود آشغال وبراده به درون کویل استفاده کرد

در اکثر کراس اوور ها شما قادر به تنظیم شدت وتغییر فرکانس خواهید بود که شما را در رسیدن به صدای مطلوب کمک بسیار می کند.

معرفی ساب ووفر:

ووفر از کلمه سگ woof  گرفته شده است.صدای بم و کلفت توسط ساب ووفر ایجاد می شود.و باعث می شود صدای بم و کلفت در موزیک ها را بشنویم. مانند صدای زیر که توسط تیوتر ایجاد می شود .

انواع ساب ووفر خودرو :

ما دو نوع ساب ووفر داریم:

ساب ووفر اکتیو وفعال و ساب ووفر دیگر پسیو یا غیرفعال است. و متداول ترین نوع استفاده از ساب ووفر در ماشین است.

معرفی تیوتر:

از تیوتر برای پخش صدای زیر استفاده می شود.اکثر بلندگو ها در خود تیوتر دارند.یوتر همان طور که از معنی کلمه ی تیوت بر می آید وظیفه ی پخش فرکانس های بالا یا همان صدا های زیر را دارد.

البته توییتر ها هم چندین نوع دارند که نحوه نصب توییتر ها نیز با یکدیگر فرق دارد که بعضی مدل های آن روی طاقچه عقب خودرو پیچ میشوند و بعضی ها را باید با چسب دوطرفه به شیشه یا مکان دلخواه دیگر چسباند.قیمت توییتر ها از دانه ای 25 هزار تومان شروع شده و به دانه ای 300 هزار تومان در بعضی از تیوتر های گرند زیرو نیز میرسد.

آمپلی فایر:

آمپلی فایر به معنای تقویت کننده می باشد که در سیستم های الکترونیکی نقش تقویت سیگنالهای الکترونیکی را به عهده دارد ، یک آمپلی فایر بیشتر برای تقویت سیگنالهای صوتی استفاده می شود.

امپلی فایرها در به طور عمده دارای دومدار الکترونیکی به نام دریافت سیگنال صدا (Pre Amp) و تقویت کنندهٔ صداهستند.

از مهمترین قطعاتی که در کیفیت صدای یک امپ بسیار مهم است وجود یک  لامپ خلاء می‌باشد.

آشنایی با میدرنج :

هر بلندگوی حرفه ای دارای قابلیت پخش ۳ نوع صدا است، صدای زیر (توییتر)، صدای حد وسط (مثل صدای خواننده)، صدا با بیس بالا (صدای ساب ووفر). اما در میدرنج این ۳ عمل صورت نمی‌گیرد در واقع میدرنج قابلیت تفکیک صدا را ندارد و تنها قابلیت پخش صدای حد متوسط را دارد و باید یک ساب و یک توییتر مجزا در کنار آن بکار گرفته شوند. البته زمانی که شما از میدرنج و ساب و توییتر مناسب در کنارهم استفاده می کنید، صدای بسیار با کیفیت و تفکیک شده ای را برای شما پخش خواهد کرد که از بسیاری از بلندگوها به مراتب بهتر است.

سوپرتیوتر:

سوپر تیوترها به اصطلاح به تیوترهای قدرتمند گفته می شود که صدای ریز زیادی تولید می کنند. میدرنجها معمولا کنار سوپر تیوتر بسته می شوند که وظیفه اصلی آن پخش صدای زیر است.

 

 قیمت باند کنوود

 

 

بیشتر

کنوود 16 محصول وجود دارد