راهنمای خرید باند ماشین | بهترین باند برای ماشین

تاریخ انتشار: 96/07/22
نمایش: 42870
(1 رای)

در بازار لوازم صوتی خودرو برند های مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی می باشند.از این رو انتخاب بهترین اسپیکر برای خودرو دشوار است . در این مقاله بهترین برندهای بازار و مدلهای معروف آنها را بررسی می کنیم و ویژگی هایی را که باید در انتخاب باند ماشین مد نظر داشته باشید به شما آموزش می دهیم:

مشخصات بلندگو :
هر بلندگو داراي سه مشخصه مهم است :
الـف ) امپدانـس بلندگـو : مقـدار مقاومـت ظاهـري بلندگـو کـه در برابـر عبـور جریـان الکتریکـي صدا از خـود نشـان مـي دهـد .ایـن مقـدار بـراي بلندگوهـاي متـداول در بـازار در محدوده 4 ، 8 ،16 اهم است.

توان بلندگو : مقدار توان الکتریکي که بلندگو به انرژي صوتي تبدیل مي کند.
پاسخ فركانسي : توانایي بلندگو در بازسازي فرکانس هاي مختلف صوتي است.

شدت صدا را معمولا بر حسب (dBدسي بل) اندازه گیری میکنند.ِ دسـیبِل واحـد اندازهگیـری شـدت صـدا اسـت. واحـد دسـی بـل بصـورت لگاریتمـی افزایـش مـی یابـد. بدیـن صـورت کـه کمتریـن صـوت قابـل شـنیدن، صفـر دسـی بل بـوده و صـدای ده برابـر قویتـر از آن

10dBبـوده و صدایـی 100برابـر آن 20dBخواهـد بـود.
 

 بـراي بهـره گیـري از یـک سیسـتم صوتي بـا کیفیـت انتخاب بلندگـو و تقویـت کننده بسـیار اهمیـت دارد اگر محاسـبه لازم در انتخـاب بلندگـو و تقویـت کننـده انجـام نشـود دو حالـت زیر پیش مـي آید :

کیفیت صدا مناسب نباشد .

تقویت کننده و بلندگو آسیب ببیند.

انواع بلندگو :

کامپوننت:سیستم های بلندگو کامپوننت برای ارائه بهترین کیفیت صدا ارائه شده اند.این کامپوننت ها مانند توییتر و ووفر به راحتی از هم جدا می شوند تا داخل وسیله نقلیه قرار بگیرند.این باعث می شود صدای اسپیکر ماشین بهتر تولید شود زیرا امواج صوتی از اندازه مختلف بلندگو بهتر انتقال می یابند و باعث صدای بهتر می شود.سیستم های کامپوننت مناسبتر ولی با قیمت بالاتری برای کسانی است که سیستم صوتی حرفه ای می خواهند.

فول رنج:بلندگو فول رنج بلندگویی است که می تواند طیف وسیعی از محدوده فرکانسی قابل شنیدن را ایجاد کند(ولی نه به صورت کامل).البته آن چیزی که واضح است یک اسپیکر فول رنج نمی تواند فرکانس های بالا را به خوبی توییر و فرکانس های پایین را مانند ووفر تولید کند.سیستم اسپیکر فول رنج سیستمی همه جانبه است و میتواند هر رنج صدایی را تولید کند وبرای کسانی که به دنبال جایگزینی اسپیکرهای موجود در خودرو خود هستند مناسب است.

بلندگوهای فابریک هر خودرو از مواد ارزان قیمتی ساخته می شوند که برای تولید کنندگان خودرو به صرفه و اقتصادی باشد وهمه استانداردهای لازم را ندارند.با پرداخت هزینه ای بالا می توانید بلندگوهای با کیفیت بالایی را خریداری کنید.

بهترین باند جدید برای خودروی شما:

باند ماشین جی بی ال JBL GTO938

بلندگو جی بی ال

اندازه 6* 9

RMS 100 وات

حساسیت 94 دسیبل

بلندگو 3WAY
هر بلندگویی که از سه تکه تیوتر ،وفر، میدرنج تشکیل شده باشد را 3WAY می گویند.

این بلندگو خودرو یکی از بهترین اسپیکرهایی است که جی بی ال ارائه داده است.حداکثر توان خروجی آن 300 وات است که برای بلندگو  ماشین زیاد است.این اسپیکر خودرو 4 اهمی است که تضمین می کند سیستم صصوتی شما بالاترین کیفیت را داشته باشد.در مجموع با قیمتی کمتر از 70 دلار بلندگوی مناسبی خواهید داشت.

بلندگو الپاین Alpine SPR-60

بلندگو الپاین بهترین باند ماشین

این باند کواکسیال 2way می باشد که به بلندگویی که از یک وفر متصل به تیوتر و یک جفت کراس اوور تشکیل شده است 2 way می گویند.
این باند ماشین به خوبی با صدایی متعادل طراحی شده است.با  اینکه بسیاری از باندها دارای کیفیت و عملکردی مشابه می باشند ولی این بلندگو محبوبیت زیادی دارد.اگر آمپلی فایر های قدرتمندی به آنها اضافه کنید  باسی با وضوح بالا می توانند تولید کنند.

 باند کنوود Kenwood KFC-1665S

باند کنوود

این مدل بلندگو کنوود بلندگوی مناسبی برای درب خودرو است.دراست است که مزیت زیادی نسبت به بلندگوهای گران موجود در بازار ندارند ولی برای کسانی که به باس زیاد علاقمند هستند بسیار مناسب است وهمچنین نصب آنها اسان می باشد.

بلندگو جی بی ال JBL P963

باند جی بی ال راهنمای خرید باند ماشین

این بلندگوهای با کیفیت قادر به تولید صدایی شگفت انگیز،باس عمیق و پاسخ فرکانسی بالا هستند.با توجه به حساسیت 92 دسیبل شما می توانید هر اندازه که می خواهید صدایی بلند بدون اینکه اسیب ببیند داشته باشید. آنها دارای امپدانس اسمی 2 اهم، پاسخ فرکانسی بین 40 تا 23000 هرتز هستند و حداکثر 660 وات در هر جفت (330 وات هر) با RMS 220 وات در هر جفت (110 وات هر کدام)  است.

بلندگو الپاینAlpine SPR-69

بلندگو الپاین راهنمای خرید بهترین باند ماشینSPR 69

 عملکردی فوق العاده بالا حتی در ولوم زیاد دارد.باند ماشین نوع R برای افرادی که باس بالا دوس دارند مناسب است آنها مقدار زیادی باس و حجم بالایی را ارائه می دهند.اسپیکرهای SPR-69 6 "x9 دارای ووفر های فیبری چندلایه هستند که باعث می شود واکنش باس قوی داشته باشند.  آنها صدای بزرگ و پویا را با مقدار زیادی باس ارائه می دهند و حجم زیادی را مدیریت می کنند. آنها با ضبط ماشین شما  به خوبی کار می کنند. ولی زمانی که آمپلی فایری خارجی به  آن اضافه کنید عملکرد بهتری خواهد داشت.

بلندگو  6*9 (جفت)

فیبر هیبریدی چندلایه

محدوده ولتاژ: 2-100 وات RMS (حداکثر قدرت 300 وات)

حساسیت 90 دسیبل

بلندگو پایونیر Pioneer TS-A6965R

بلندگو پایونیر راهنمای خرید بهترین باند ماشین

این باند ماشین دارای حداکثر توان 400 وات (60 وات اسمی)، پاسخ فرکانسی بین 35 تا 37،000 هرتز و حساسیت 92 دسی بل با امپدانس 4 اهمی است. بلندگوهای پایونیر سری A  را می توانید جایگزین بلندگو فابریک خود کنید.400 وات حداکثر توان آن است.مخروط آن از  ماتریس میکا چند لایه ساخته شده است که به اندازه کافی سفت و محکم در برابر اسیب است ولی تا اندازه نرم است که عملکرد خوبی برای پخش صدا داشته باشد.

بلندگو  6*9 (جفت)

محدوده قدرت: 5-60 وات RMS (حداکثر توان 400 وات)

پاسخ فرکانسی: 35-37000 هرتز

حساسیت: 91 دسی بل

حداکثر: 2x 400 وات در هر جفت /  2x 200 وات برای هر کدام

 وات RMS 2 x 120 در هر جفت /  2x 60 وات هر کدام

باند ماشین دی ال اس DLS Performance M3710 

باند ماشین دی ال اس

بلندگو دی ال اس M3710 دارای سیستم کواکسیال سه تکه 3way است.اما همیشه مهم است که نصب را به درستی انجام دهید.این اسپیکرماشین معمولا در بخش پشتی ماشین قرار میگیرند.دربرخی خودروهای قدیمی ممکن است در درب خودرو نصب شوند.بلندگوها برای جلوگیری از اختلال در صدا باید به درستی تنظیم شوند.محدوده فرکانس آن 30 تا20000  هرتز می باشد.حساسیت 90 دسیبل و سایز  ووفر آن 10*7 اینچ می باشد.این اسپیکر پرفروش را می توانید از دیجی نصب خریداری کنید.اگر هم در زمینه نصب آن کمک بخواهید با کارشناسان ما می توانید تماس بگیرید وسوالات فنی خود را بپرسید ولی دیجی نصب نصب آن را با هزینه ای اندک برای شما انجام خواهد داد.

 

باند اینفینیتی Infinity Reference 9632cf

باند اینفینیتی Infinity Reference 9632cf

 اینفینیتی سری Reference به خاطر بلندگوهایی با حساسیت بالا معروف است که قدرت خروجی بالایی دارد. نصب آن اسان است علاوه بر این مخروط ووفر و لاستیک بادوام آن باعث افزایش خروجی باس و کارایی بالاتر  در حداکثر توان 300 وات می شود.

اسپیکر  6*9 ( جفت )

2 way

محدوده ولتاژ: 2-100 وات RMS (حداکثر قدرت 300 وات)

پاسخ فرکانسی: 46-21000 هرتز

حساسیت: 94 دسی بل

بلندگو Kicker KS693 

بهترین باند ماشین جدید

اگر شما به دنبال بلندگویی هستید که فرکانسهای میانی تا بالا را پوشش دهد بهتر است به Kicker KS693 نگاهی بیاندازید.این بلندگو خودرو دارای تکنولوژی EVCTM می باشد که باعث می شود باس بالایی داشته باشد.

مخروط ووفر از جنس پلی پروپیلن

محدوده قدرت: 6 تا 100 وات RMS (حداکثر قدرت 300 وات)

پاسخ فرکانسی: 30 تا 21000 هرتز

حساسیت: 92 دسیبل

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*