راهنمای خرید دزدگیر ماشین

تاریخ انتشار: 96/05/11
نمایش: 3921
(1 رای)

همه چیز درباره دزدگیر ماشین


اگر قصد خرید دزدگیر خودرو را دارید مطالب زیر را از دست ندهید.

می‌گویند نداشتن ماشین یک دردسر دارد و داشتن‌اش هزار و یک دردسر. یکی از این دردسرها هم ترس همیشگی زدن دزد به ماشین است. حالا چه سرقت قطعات و لوازم ماشین باشد و چه سرقت کل ماشین ولی هرچه هست صاحبان اتومبیل همیشه از ترس دزدزدگی در اضطراب و نگرانی به سر می‌برند.

به خصوص کسانی که به دلیل نداشتن پارکینگ مجبورند شب‌ها اتومبیل‌شان را در خیابان پارک کنند. اگرچه امروز انواع دزدگیرهای موجود در بازار نرخ سرقت‌های اتومبیل را بسیار کم کرده ولی سارقان هم بیکار ننشسته‌اند و مدام اطلاعات خودشان را به روز می‌کنند.

اما این به معنی بی‌اعتمادی شما به دزدگیرها نیست چون به قول یکی از نصاب‌های دزدگیر، دزدها هم ترجیح می‌دهند اول سراغ اتومبیلی بروند که دزدگیر ندارد. پس انتخاب یک دزدگیر مناسب برای اتومبیل تا حد زیادی امنیت آن را افزایش می‌دهد.

راهنمای خرید دزدگیر ماشین چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيم قیمت دزدگیر دزدگیر ماجیکار دزدگیر ماشین دزدگیر خودرو قیمت دزدگیر ماشین نصب

دزدگیر ماشین ساده

اگر برای نصب دزدگیر به بازار این جنس بروید متوجه می‌شوید که دزدگیر در بازار فعلی ایران ۳ نوع است؛ دزدگیر ساده، دزدگیر سیم کارت‌خور و دزدگیر تصویری.

دزدگیر ساده همین دزدگیرهایی است که اغلب اتومبیل‌ها دارند و وقتی ضربه می‌خورد، آژیر می‌کشد و آژیرش هم یا ساده است یا ملودیک که البته از یکی ۲ نوع ملودی تکراری و آشنا برای همه، بیشتر برخوردار نیست.

ایراد اساسی این دزدگیرهای ساده این است که شما هیچ‌وقت متوجه نمی‌شوید، این صدای دزدگیر ماشین خودتان است یا ماشین همسایه. یعنی حساسیت گوش ما نسبت به صدای آژیر این دزدگیرها که همیشه در کوچه و خیابان می‌شنویم کم شده است. ضمن اینکه اگر صدای آژیر را از دور بشنوید تا نروید و با چشم‌های خودتان نبینید متوجه نمی‌شوید صدای دزدگیر به خاطر پریدن یک گربه روی سقف ماشین در آمده یا به خاطر بازشدن در اتومبیل به دست سارقان.

قیمت انواع ایرانی دزدگیرهای ساده، ارزان و حدود ۱۲ هزار تومان است اما جنس سیم آنها ضعیف است و ریموت کنترل‌شان هم ظاهر خوشایندی ندارد.

راهنمای خرید دزدگیر ماشین چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيم قیمت دزدگیر دزدگیر ماجیکار دزدگیر ماشین دزدگیر خودرو قیمت دزدگیر ماشین نصب
دزدگیر ماشین سیم کارت‌خور


یکی از انواع جدید دزدگیر که مدتی است وارد بازار ایران شده، دزدگیری است که قابلیت ارتباط با تلفن همراه را دارد.

در این نوع دزدگیر که به سیم‌کارت‌خور معروف است در صورتی که سارق به ماشین شما نزدیک شود دزدگیر به موبایل‌تان زنگ می‌زند و شما را باخبر می‌کند. همین‌طور شما می‌توانید از طریق تماس با موبایل در صورتی که کلید ماشین در دسترس نباشد یا داخل ماشین جا مانده باشد، در ماشین را باز کنید یا ببندید. قیمت این دزدگیرها حدود ۲۷۰ هزار تومان است ولی به دلیل مشکل خطوط تلفن همراه در ایران، هنوز با استقبال مواجه نشده و به همین دلیل به میزان کمتری در بازار موجود است.

راهنمای خرید دزدگیر ماشین چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيم قیمت دزدگیر دزدگیر ماجیکار دزدگیر ماشین دزدگیر خودرو قیمت دزدگیر ماشین نصب
دزدگیر ماشین تصویری


اما نوع تصویری دزدگیرها که نسل جدید این تکنولوژی است، سیستم پیچیده‌تری دارد. در واقع ریموت کنترل این دزدگیرها مانیتوری دارد که حداقل یک کیلومتر بُرد دارد و در این مانیتور شما می‌توانید از اتفاقاتی که برای اتومبیل تان می‌افتد مطلع شوید.

نحوه کار ریموت هم به این شکل است که اگر ماشین شما ضربه بخورد، علامت یک چکش روی مانیتور ریموت ظاهر می‌شود یا اگر در ماشین شما باز شود روی مانیتور باز شدن در یک اتومبیل نمایش داده می‌شود یا اگر کسی کاپوت ماشین شما را بالا بزند عین همین تصویر روی صفحه نمایش ریموت دزدگیر ظاهر می‌شود.

از مزایای دیگر دزدگیرهای تصویری این است که وقتی شما نزدیک ماشین می‌شوید در خودرو به صورت اتوماتیک باز می‌شود یا وقتی از خودرو دور می‌شود، در بسته می‌شود. با این دزدگیرها شما می‌توانید از راه دور استارت بزنید و همچنین با استفاده از ریموت کنترل، وقتی که در خانه نشسته‌اید، بخاری اتومبیل را روشن کنید.

همچنین این ریموت‌ها این قابلیت را دارند که در صورت ضعیف شدن باتری ماشین یا بالارفتن درجه حرارت ماشین در اثر آتش‌سوزی آژیر بکشند و شما را باخبر کنند. وقتی شما دزدگیرهای تصویری را برای اتومبیل‌تان نصب می‌کنید چشم‌های الکترونیکی داخل ماشین تعبیه می‌شوند که به حرکت حساس‌اند و اگر در غیاب شما کسی شیشه پنجره را بشکند یا شیشه باز باشد و دستی وارد اتومبیل شود، آژیر می‌کشند.

این دزدگیرها قفل کودک دارند و حین حرکت به محض رسیدن به اولین دست‌انداز درهای ماشین را به‌طور اتوماتیک قفل می‌کنند. بعضی از دزدگیرهای تصویری برچسبی دارند که به شیشه ماشین می‌چسبانید و در صورتی که ریموت را جایی فراموش کنید، بر اساس کد عددی که قبلا به دزدگیر داده‌اید با زدن چند ضربه به این برچسب در ماشین باز می‌شود.

خلاصه که دزدگیرهای تصویری فعلا بازار ایران را قبضه کرده‌اند و روی انواع خودروها قابل نصب هستند.


در حال حاضر بهترین دزدگیرهای تصویری موجود در بازار در حال حاضر، کره‌ای هستند که برحسب امکانات قیمتشان از ۱۹۶ هزار تومان تا ۲۴۶ هزار تومان متفاوت است. نصب این دزدگیرها رایگان است و بیمه ضدسرقت مجانی هم دارند. دزدگیرهای تصویری مالزیایی هم ۱۱۰ هزار تومان قیمت دارند. قیمت انواع چینی این دزدگیرها طبق معمول پایین‌تر است و اگرچه حدود ۳ کیلومتر بُرد دارد، ولی کیفیت چندان خوبی ندارد.


بیشتر بخوانید:

   
چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيد؟سيستم هشدار دزدگير در خودرو اگر به موقع قطع نشود مى تواند براى ديگران بسيار آزاردهنده باشد. در ادامه چندين دليل براى قطع نشدن سيستم هشدار دزدگير خودرو به همراه روش قطع كردن اين سيستم بيان شده است، تا از بروز مزاحمت براى ديگران جلوگيرى شود.

راهنمای خرید دزدگیر ماشین چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيم قیمت دزدگیر دزدگیر ماجیکار دزدگیر ماشین دزدگیر خودرو قیمت دزدگیر ماشین نصب
خاموش كردن هشدار دزدگير ماشین

وسايل مورد نياز:

دم باريك( براى خارج كردن فيوز )

كتابچه ى راهنماى خودرو

مرحله ى اول:

با سيستم هشدار دزدگير آشنا شويد. شايد به نظر برسد زمانى كه سيستم هشدار خودرو قطع نمى شود، زمان مناسبى براى خواندن كتاب راهنما نباشد، اما در بيشتر مواقع مى توانيد علت را در كتاب راهنما پيدا كنيد.

مرحله ى دوم:

خودرو را روشن كنيد. سوييچ را بچرخانيد و سعى كنيد خودرو را روشن كنيد. در بيشتر دزدگيرها، هم دزدگيرهايى كه كارخانه بر روى خودرو نصب كرده است هم آنهايى كه خودتان بر روى خودرو نصب كرده ايد، با روشن كردن خودرو ريست مى شوند و قطع مى شوند.


راهنمای خرید دزدگیر ماشین چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيم قیمت دزدگیر دزدگیر ماجیکار دزدگیر ماشین دزدگیر خودرو قیمت دزدگیر ماشین نصب
مرحله ى سوم:

از سوييچ استفاده كنيد و درب طرف راننده را باز كنيد. با اين كار معمولاً دزدگير ريست مى شود و قطع مى شود. در مواردى كه درب طرف راننده قفل نيست، ابتدا آن را قفل كنيد و سپس دوباره قفل آن را باز كنيد.

راهنمای خرید دزدگیر ماشین چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيم قیمت دزدگیر دزدگیر ماجیکار دزدگیر ماشین دزدگیر خودرو قیمت دزدگیر ماشین نصب
مرحله ى چهارم:

فيوز را قطع كنيد. دزدگيرى كه كارخانه ى سازنده ى خودرو بر روى آن نصب مى كند، داراى يك فيوز در جعبه ى فيوزها است. فيوز را در بياوريد تا مدار دزدگير قطع شود.

جعبه فيوز در سمت چپ ميله ى فرمان قرار دارد. معمولاً بر روى درب جعبه ى فيوز يك نمودار قرار دارد.

بيشتر فيوزهاى دزدگيرها يك علامت مشخص دارند. در غير اين صورت از دفترچه ى راهنما براى پيدا كردن فيوز استفاده كنيد.

توصيه: بعضى از خودروها چند جعبه ى فيوز دارند، در اين صورت براى پيدا كردن فيوز دزدگير از دفترچه ى راهنما استفاده كنيد.

فيوز را خارج كنيد. اگر هشدار دزدگير قطع شد، فيوز درست را انتخاب كرده ايد. اگر قطع نشد، فيوز را در سرجايش قرار دهيد، فيوز ديگرى را در بياوريد، اين كار را آنقدر ادامه دهيد تا به فيوز درست برسيد.

زمانى كه فيوز قطع شد، فيوز را دوباره سره جايش قرار دهيد سپس متوجه مى شود كه سيستم دزدگير ريست شده است. اما اگر دوباره هشدار دزدگير فعال شد، بايد به يك تعميركار ماهر مراجعه كنيد.

اگر سيستم دزدگير را خودتان بر روى خودرو نصب كرده ايد، در محفظه ى موتور به دنبال فيوز بگرديد، براى اين كار از دفترچه ى راهنما استفاده كنيد.

راهنمای خرید دزدگیر ماشین چگونه سيستم دزدگير ماشین را قطع كنيم قیمت دزدگیر دزدگیر ماجیکار دزدگیر ماشین دزدگیر خودرو قیمت دزدگیر ماشین نصب
مرحله ى پنجم:

باترى را قطع كنيد. اين كار آخرين راهكار است. با اين كار كل سيستم برقى خودروى شما ريست مى شود و خودروى شما تا زمانى كه باترى را دوباره متصل كنيد روشن نخواهد شد.

قسمت منفى باترى(به رنگ مشكى) راقطع كنيد. هشدار دزدگير بايد قطع شود.

يك يا دو دقيقه منتظر بمانيد و دوباره باترى را متصل كنيد. در اين حالت سيستم دزدگير ريست مى شود. اگر باز هم سيستم دزدگير فعال شد دوباره باترى را قطع كنيد.

توصيه: اگر با اين كار مشكل حل نشد، اتصال باترى را قطع كرده و با يك تعميركار تماس بگيريد.

مرحله ى ششم:

از كى فوب به درستى نگه دارى كنيد. در بيشتر خودروهاى مدرن از كى فوب براى فقل و باز كردن خودرو و فعال كردن و غير فعال كردن دزدگير استفاده مى شود. متأسفانه كى فوب در صورتى كه باترى آن ضعيف باشد كار نخواهد كرد.

قبل از تمام شدن باترى، حتما آن را تعويض كنيد تا دچار مشكل نشويد.

اگر مراحلى كه ذكر شد را دنبال كنيد سيستم هشدار دزدگير خودرو قطع خواهد شد و ديگر براى كسى مزاحمتى ايجاد نخواهد شد. در شرايط ضرورى اول باترى را قطع كنيد. سپس به يك تعميركار مراجعه كنيد تا مشكل را بر طرف كند.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*